• 2019/2020

•                          Základná škola , Geromettova 99 , L o v č a   966 21

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

Obecný úrad                                                                                         14.09.2019

Lovča

Vec: Správa o zahájení školského roka 2019/2020

Riaditeľstvo Základnej školy predkladá  správu o zahájení školského roka 2019/2020. Školský rok sa začal 2.9.2019 v I. triede základnej školy, kde ich  privítala  p. riaditeľka hymnou, slávnostným príhovorom a vyzvala p. starostu Ondreja Bahnu o pár slov. Zvlášť privítala malých prvákov, popriala im veľa úspechov  v  novej škole.  Žiaci tretieho ročníka im odovzdali darčeky, ktoré zakúpila p. riaditeľka a  obecný úrad im to zaplatil.  Po ukončení oficiálnej časti žiaci a rodičia boli oboznámení s ďalším programom. Bol im prečítaný vnútorný poriadok školy, práva a povinnosti žiakov. Školu navštevuje 24 žiakov v dvoch triedach. Dvaja žiaci sú evidovaní v našej škole, ale študujú v zahraničí. Počas školského roka im budú zasielané cez mailovú adresu písomné práce a cez veľké prázdniny si  urobia ústne skúšky, aby získali aj slovenské vysvedčenie.

I.  trieda  -  1. a 3. ročník   7 +  3 žiakov

II. trieda  -  2.a 4.  ročník   5 +  9 žiakov

Podľa ročníkov:              1.             2.             3.             4.            spolu

Lovča                              4              3              2              7              16

Dolná Trnávka                2              1              0              2                5

Žiar nad Hronom            1              0              0              0                1

V I. triede je 7+3 žiakov, triedna učiteľka Mgr. Jana Straňáková, v   II. triede počet žiakov 5+9 , triedna učiteľka  Mgr. Anita Rečlová. Školský klub detí navštevuje 21 žiakov. ŠK  bude pracovať pod vedením  pani vychovávateľky Mgr. Jany Valentovej.  Náboženská výchova vo všetkých ročníkoch sa vyučuje ako povinne voliteľný predmet je to 2 hod. týždenne. Náboženskú výchovu bude vyučovať Mgr. Kristína Kupcová a hodín sa bude zúčastňovať aj miestny pán farár Mgr. Ivan Miksai. Z celkového počtu 22 + 2 žiakov sa v školskej jedálni stravuje 21 žiakov, jeden žiak je bezlepkový stravu nosia rodičia. Na mliečnu desiatu chodí 21 žiakov, jeden bezlepkový, desiatu nosia rodičia. Anglický jazyk sa bude vyučovať 3 hodiny týždenne v 3.a 4. ročníku ako povinný predmet, v 1. a 2. ročníku ako povinne voliteľný predmet 2  hod. týždenne. Bude ho vyučovať  p. Bodnárová Lucia. Na škole budú prebiehať  krúžky, ktoré by sa mali začať od 15. októbra.

Počas školských prázdnin sa urobili opravy v ŠK, kde sa položila plávajúca podlaha, vymaľoval sa sokel, ďalej sa nám podarila urobiť aj interaktívna trieda na I. poschodí, položila sa podlaha a vymaľovalo sa, urobila sa aj riaditeľňa školy, plávajúca podlaha, vymaľovali sa steny, natreli sa učiteľské stoly a konferenčný stolík, ďalej sme vymaľovali triedy – sokle. Na schodišti sa vymaľovali obrázky čo treba poďakovať p. školníčke Kukučkovej, na stenách sa opravili všetky obrazy, do chodby ŠK sa položila na zem guma a tak sme sa zbavili všetkých kobercov. Za túto prácu sa chcem poďakovať OÚ za finančnú podporu, poďakovanie patrí dobrovoľnému hasičskému zboru z Lovče, ktorí nám poskytli finančné prostriedky ale hlavne za ich odvedenú kvalitnú prácu. Menovite: p. Ing. Valent, p. Hudec, p. Lukáč, Peter Hudec, Michal Košta,  p. Pavlenda, p. Vanka, p. Kabina. Ešte sa chcem poďakovať aj všetkým zamestnancom školy, ktorí chodili do školy aj počas svojej dovolenky. Stále nám chýba  zástava a striešky z dvora a z predného vchodu.

Personálne obsadenie:

Riaditeľka ZŠ:          Mgr. Anita Rečlová

Učiteľka ZŠ :            Mgr. Jana Straňáková

Vychovávateľka:      Mgr. Jana Valentová

Školníčka ZŠ:           p. Anna Kukučková

Riaditeľstvo Základnej školy ďakuje Obecnému úradu  za materiálnu a  finančnú pomoc, ktorú poskytol škole v školskom roku 2018/2019. Verím že takáto dobrá spolupráca bude trvať aj v školskom roku 2019/20.Zároveň by som sa mu chcela poďakovať za zakúpenie pracovných zošitov na tento školský rok. Peniaze zo zberu papiera sa použili na dokúpenie PZ, a na školu v prírode.

Režim školy v školskom roku 2019/2020

Začiatok vyučovania: 7.45 hod.

Koniec vyučovania:  12.20 hod.

Náboženská výchova sa vyučuje v utorok 2 hodiny.

Anglický jazyk sa vyučuje: v pondelok   1. a 2. roč. 1. hod., 3.a 4.roč. 1. hodina

v stredu        1. a 2. roč. 1.hod.,  3.a 4.roč. 2. hodiny

Školský klub: 11.30. – 16.00 hod.

Rozvrh hodín:

Rečlová Anita: PO: 4 hod.

Ut : 3 hod.

ST: 4 hod.

ŠT: 3 hod.

PI : 4 hod

Úväzok: 15 hod. (vyučuje 18 hod., 3.hodiny týždenne nadčas)

Mgr. Jana Straňáková: PO: 5 hod.

UT: 5 hod.

ST:  4 hod.

ŠT:  5 hod.

PI :  5 hod.