• 2018/2019

•                          Základná škola , Geromettova 99 , L o v č a   966 21

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

Obecný úrad                                                                                         14.09.2018

Lovča

Vec: Správa o zahájení školského roka 2018/2019

Riaditeľstvo Základnej školy predkladá  správu o zahájení školského roka 2018/2019. Školský rok sa začal 3.9.2018 v I. triede základnej školy, kde ich  privítala  p. riaditeľka hymnou, slávnostným príhovorom a vyzvala p. starostu Ondreja Bahnu o pár slov. Zvlášť privítala malých prvákov, popriala im veľa úspechov  v  novej škole.  Žiačky štvrtého ročníka im odovzdali darčeky, ktoré im boli zakúpené obecným úradom.  Po ukončení oficiálnej časti žiaci a rodičia boli oboznámení s ďalším programom. Bol im prečítaný vnútorný poriadok školy, práva a povinnosti žiakov. Školu navštevuje 23 žiakov v dvoch triedach. Štyria žiaci sú evidovaní v našej škole, ale študujú v zahraničí. Počas školského roka im budú zasielané cez mailovú adresu písomné práce a cez veľké prázdniny si  urobia ústne skúšky, aby získali aj slovenské vysvedčenie.

I.  trieda  -  1. a 3. ročník   5 +  9 žiakov

II. trieda  -  2.a 4.  ročník   3 +  6 žiakov

Podľa ročníkov:              1.             2.             3.             4.            spolu

Lovča                              4              3              7              5              19

Dolná Trnávka                1              0              2              1                4

V I. triede je 14 žiakov, triedna učiteľka Mgr. Anita Rečlová, v   II. triede počet žiakov 9 , triedna učiteľka  Mgr. Ivica Lukáčová. Školský klub detí navštevuje 19 žiakov. ŠK  bude pracovať pod vedením  pani vychovávateľky Mgr. Jany Valentovej.  Náboženská výchova vo všetkých ročníkoch sa vyučuje ako povinne voliteľný predmet je to 2 hod. týždenne. Náboženskú výchovu bude vyučovať p. Kristína Kupcová a hodín sa bude zúčastňovať aj miestny pán farár Ivan Miksai. Z celkového počtu 23 žiakov sa v školskej jedálni stravuje 18 žiakov jeden žiak je bezlepkový stravu nosia rodičia. Na mliečnu desiatu chodí 17 žiakov. Počas školských prázdnin sa urobili drobné opravy , ktoré sme spísali na konci školského roka. Spravila sa kontrola všetkých počítačov a notebookov. Keďže škola potrebovala vymaľovať schodište , chodby na prvom poschodí, telocvičňu, skrinky na topánky pustili sme sa do toho svojpomocne. OÚ zakúpil farby a p. školníčka, p. vychovávateľka a p. riaditeľka sme sa pustili do roboty. Práce sa nám podarili urobiť a počas školského roka sa budeme snažiť vymaľovať celý cokel na škole. O)U urobil aj tabuľu s nápisom Základná škola, ale stále nám chýba  zástava. Treba urobiť ešte striešku nad vchodom, vchod z dvora a schody z dvora sa podarilo urobiť.

Anglický jazyk sa bude vyučovať 3 hodiny týždenne v 3.a 4. ročníku ako povinný predmet, v 1. a 2. ročníku ako povinne voliteľný predmet 2  hod. týždenne. Bude ho vyučovať p. Ivana Ševčík (Havettová)ale len do 23.9.2018,potom ju vystrieda p. Bodnárová Lucia. Na škole budú prebiehať  krúžky, ktoré by sa mali začať v októbri. Nakoľko z organizačných dôvodov p. Lukáčová dostala výpoveď, ktorá je platná od 1.10.2018. ZŠ teda do 30.9.2018 bude dvojtriedna a od 1.10.2018 bude jednotriedna.

Personálne obsadenie:

Riaditeľka ZŠ:          Mgr. Anita Rečlová

Učiteľka ZŠ :            Mgr. Ivica Lukáčová do 30.9.2018

Vychovávateľka:      Mgr. Jana Valentová

Školníčka ZŠ:           p. Anna Kukučková

Riaditeľstvo Základnej školy ďakuje Obecnému úradu  za materiálnu a  finančnú pomoc, ktorú poskytol škole v školskom roku 2017/2018. Verím že takáto dobrá spolupráca bude trvať aj v školskom roku 2018/2019.Zároveň by som sa mu chcela poďakovať za zakúpenie pracovných zošitov na tento školský rok. Peniaze zo zberu papiera sa použili na dokúpenie PZ, a na školský výlet.

Režim školy v školskom roku 2018/2019

Začiatok vyučovania: 7.45 hod.

Koniec vyučovania:  12.20 hod.

Náboženská výchova sa vyučuje v utorok 2 hodiny.

Anglický jazyk sa vyučuje: v pondelok   1. a 2. roč. 1. hod., 3.a 4.roč. 1. hodina

v stredu        1. a 2. roč. 1.hod.,  3.a 4.roč. 2. hodiny

Školský klub: 11.30. – 16.00 hod.

Rozvrh hodín:

Rečlová Anita: PO: 4 hod.

Ut : 3 hod.

ST: 4 hod.

ŠT: 4 hod.

PI : 4 hod.

Úväzok: 15 hod. (vyučuje 19 hod., 4.hodiny týždenne nadčas)

Lukáčová Ivica: PO: 5 hod.

UT: 5 hod.

ST:  4 hod.

ŠT:  5 hod.

PI :  5 hod.